Info-bulletin březen 2020

Vážení obchodní přátelé, březen 2020

společnost VARNET má za sebou první dva měsíce svého života a je ještě brzy na nějakou rekapitulaci. Ale již nyní víme to nejdůležitější: zachováváte nám věrnost - chodíte na pobočky, objednáváte na e-shopu, navštěvujete semináře, kontaktujete technickou podporu, účastníte se zákaznických akcí, a hlavně využíváte náš spojený široký sortiment a členství ve skupině firem ELKOV. To je to, co dávalo našemu spojení od počátku smysl – přinést Vám lepší služby a být Vám tím nejlepším partnerem. Na základě Vašich reakcí se toto úsilí daří a budeme v něm dále pokračovat. Děkujeme Vám. A nyní již k jednotlivým novinkám v naší nabídce …

V oboru EZS nabízíme nový integrační modul BUS2SER pro ústředny DIGIPLEX EVO. Modul je osazený sériovým portem, který umožňuje pomocí univerzálních příkazů a znaků ASCII/C-BUS načítání jednotlivých stavů ústředny a zároveň její ovládání. Vhodné použití integračního modulu konzultujte s naším technickým oddělením. Řadu záložních zdrojů PS-BOX doplňujeme o modul  PS-OUT pro vyhodnocení poruch (detekce výpadku AC, přetížení AUX, slabé baterie).

Pravidelně přicházíme s novinkami v oboru CCTV. Od výrobce Dahua rozšiřujeme nabídku IP produktů s technologií AI (umělé inteligence), využívající strojové učení rozpoznání objektů ve snímané scéně. Například NVR rekordér model NVR5832-I, který umožňuje detekci a rozpoznání tváře, detekci člověka, motorového a nemotorového vozidla a střežení perimetru.  Dále novou IP kameru IPC-HDBW5241R-ASE s funkcí Starlight s vysokou citlivostí snímače ve zhoršených světelných podmínkách. Sortiment analogových kamer doplňujeme o skrytou kameru HAC-ME1200A s funkčním PIR detektorem, objektivem 2,8mm a rozlišením Full HD. Naši nabídku CCTV doplňků rozšiřujeme o výrobky značky RX corp., převodníky, splittery a aktivní prvky ekonomické řady PoE switchů.

Od výrobce Hikvision rozšiřujeme nabídku videotelefonů 2. generace o IP dveřní stanice s kamerou v rozlišení 2 Mpix , 1/2/4 tlačítka a čtečku čipů/karet Mifare. Současně nabízíme zvýhodněnou sadu IP videotelefonu 2. generace, která obsahuje videotelefon DS-KH6320-WTE, dveřní stanici DS-KD8003-IME1/Surface, switch se 4 x PoE a 16 GB SD kartu.

V domácích videotelefonech  V-LINE nabízíme rozšíření sortimentu o deset nových venkovních jednotek pro rodinné domy. Všechny tyto venkovní jednotky jsou osazeny fisheye kamerou se 170° širokým úhlem záběru. K dispozici je verze pro povrchovou a zápustnou montáž. Jednotky jsou vybaveny čtečkou karet nebo klávesnicí, která je mechanická nebo dotyková.

Pomocí nového IP modulu GW2IP lze nyní u audio a videotelefonů Farfisa přesměrovat hovor do aplikace na mobilní telefon. Aplikace je dostupná pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS. IP modul umožňuje přijímat od návštěvníka video hovor na mobilní telefon a ovládat vstupní dveře. Dále je k dispozici funkce video paměti.
 
V přístupových systémech doplňujeme sortiment o nové čtečky VAR-TEC. V nabídce naleznete nové typy čteček jak autonomních, tak systémových, s technologií EM 125kHz nebo Mifare. Za zmínku stojí také multiformátová čtečka RS3-EM+MF+HID. Dále bychom Vás chtěli upozornit, že oblíbená kódová klávesnice ECK-02N je nahrazena novým typem KM5. Nový typ nabízí lepší IP krytí, podsvícené klávesy a to vše při zachování stejné ceny jako u klávesnice ECK-02N.

V oboru strukturované kabeláže rozšiřujeme nabídku záložních zdrojů UPS o nové modely v provedení  COMPACT, TOWER a nejvyšší řadu RACK s montáží do 19“ datových rozvaděčů.

U zasílaného zboží z Třebíče nově zavádíme přepravní službu DPD a současně rušíme zasílání zboží pomocí dopravce PPL.
Vybrané novinky v nabídce
Elektronické Zabezpečovací Systémy
PARADOX BUS2SER - integrační modul 1906-001
Integrační modul připojený na BUS sběrnice ústředen DIGIPLEX EVO. Modul umožňuje načítání jednotlivých stavů ústředny a zároveň jejich ovládání pomocí univerzálních příkazů a znaků ASCII/C-BUS. Tato funkce modulu umožňuje využívat ústředny DIGIPLEX EVO k integraci do jiných nadstavbových a SW systémů a zároveň spolupracovat s dalšími technologiemi v objektu, např. EPS, CCTV, docházkové systémy a podobně. Modul je možné dále připojit k sériové tiskárně a ve spojení s počítačem umožňuje přenášet do PC všechny události vzniklé v systému.
Kamerové Systémy
DAHUA NVR5832-I - NVR, 32 IP kamer, 8xHDD, H.265+, AI 1910-020
Výkonné NVR pro záznam 32 IP kamer s rozlišením až 16 Mpix a kompresí H.2650. 2 x HDMI a 1 x VGA výstup na lokální monitor, audio, poplachové vstupy a výstupy, ovládání USB myší. Snadná instalace, přístup přes webové prohlížeče, Smart PSS software a mobilní aplikaci DMSS. Lze zabudovat osm HDD o kapacitě až 64 TB. Pokročilá integrace IP kamer Dahua a dalších výrobců.
DAHUA IPC-HFW5241T-ASE - 2,8 mm - Starlight 2Mpix, 2,8mm, 80m, WDR, IVS, AI, SD, popl., antiv. 1912-016
IP kamera řady Starlight a Artificial Intelligence. Vysoká citlivost snímače, širokoúhlý fixní objektiv, 2 Mpix rozlišení, smart IR přísvit 80 m. Kamera je vybavena umělou inteligencí pro ochrana perimetru detekcí osob a vozidel, dále detekce tváří, rychlého pohybu, parkování, shromažďování osob, počítání osob. IVS - detekuje průchod, vstup do vyznačeného prostoru, chybějící a přidaný objekt, tváře, podpora vytváření heat map.
DAHUA HAC-ME1200A - 2,8 mm - 1080p, 2,8mm, IR20, DWDR, PIR čidlo 1911-048
Designová kompaktní HDCVI kamera s fukčním PIR čidlem. Kamera má fixní objektiv 2,8 mm (úhel 112°). Smart IR přísvit 20 m, Full HD (2 Mpix) rozlišení a funkci DWDR a 2D-DNR pro maximální kvalitu obrazu. Kamera může nahrávat na základě pohybu detekovaném PIR detektor, dosah 10 m/110°. Nastavení OSD menu kamery po koaxiálním kabelu (CoC) z HDCVI DVR, dosah až 700 m, kovový kryt.
CCTV Splitter 1/8 - pasivní rozbočení DC napájení, 1x jack samice, 8x jack samec 0103-661
Rozdělovací kabel pro napájení, rozdělení - 1 x vstup / 8 x výstup, dutinkové konektory 5,5 x 2,1 mm.
Elektronické Vstupní Systémy
HIKVISION DS-KIS602 (EU) - sada IP videotelefonu, LAN, 2. gen 2001-072
Sada videotelefonu; IP systém 2. generace; sada je složena z videotelefonu DS-KH6320-WTE, dveřní stanice DS-KD8003-IME1/Surface, switche s 4 PoE a 16GB SD karta. Videotelefon má obrazovku 7" s rozlišením 1024/600 dpi; dveřní stanice má hliníkový čelní panel; kamerový modul má rozlišení 2Mpx; dva výstupní kontakty + trvalý 12Vdc výstup/2A; sada umožňuje sdílení video hovoru s mobilní aplikací HIK-CONNECT pro smartphone/tablet.
V-LINE VFC-1-KL - venkovní jednotka s fisheye kamerou a dotyk. klávesnicí 1909-035
Venkovní dveřní jednotka s fisheye kamerou (170° úhel záběru) a dotykovou klávesnicí. Obsahuje kameru, LED přisvícení, tlačítko zvonku, dotykovou klávesnici pro ovládání relé dveřního zámku, reproduktor a mikrofon.
VAR-TEC KM5 - kódová klávesnice OUTDOOR METAL 1908-015
Autonomní kódová klávesnice v masivním kovovém provedení pro vnitřní i venkovní použití s možností trvalého odkódování/zakódování. Výstupní signál ze čtečky je v provedení relé. Pro obsluhu dveří je možné dále využít vstup pro odchodové tlačítko.
VAR-TEC RS3-EM+MF+HID - čtečka karet EM+MIFARE+HID - OUTDOOR 1912-019
Čtečka karet EM 125 kHz, MIFARE 13,56 MHz a HID 125 kHz pro vnitřní nebo venkovní použití. Možnost aktivace vnitřního bzučáku (po dobu aktivace je čtečka blokovaná) a zelené LED. Čtečka má univerzální výstup Wiegand 26 bitů a je možné ji připojit k modulu ACM12 do systému DIGIPLEX EVO nebo k ostatním řídícím jednotkám.
FARFISA GW2IP - IP brána pro připojení systému DUO k datové síti 2002-033
IP brána, která rozšiřuje funkčnost systému Farfisa o tyto vlastnosti - přijímat video hovor na mobilní telefon, mluvit s návštěvníkem a ovládat vstupní dveře. Aplikace IPWAY CLOUD je k dispozici pro systémy Android i iOS. Každý uživatel může používat více mobilních zařízení (mobilní telefon nebo tablet), které se aktivují současně s příchodem hovoru. Uživatel, který jako první přijme hovor, má možnost mluvit s návštěvníkem a otevřít vstupní dveře. Modul lze nainstalovat na DIN lištu (velikost 9 DIN modulů).
Strukturované Kabelážní Systémy
UPS RACK EA-1000VA Psin - záložní zdroj 1909-067
Záložní zdroj UPS RACK EA-1000VA Psin typu Line Interactive se sinusovým průběhem výstupního napětí. Rozhraní USB, komunikační software pro OS MS Windows. Na zadním panelu 2 konektory RJ-45 pro přepěťovou ochranu připojené linky.
Spotřební Elektronika
DK300 - digitální dveřní kukátko 1907-038
Moderní digitální dvěřní kukátko s úhlem záběru 120°, záznamem v HD rozlišení a barevným 4,3" LCD displejem. Kukátko je vybaveno funkcí Wi-Fi pro snadný přístup z mobilního telefonu pomocí aplikace, díky které budete navíc vždy okamžitě upozorněni v případě návštěvy u vašich dveří. Součástí dveřního kukátka je také zvonek. Zařízení je napájeno nabíjecím akumulátorem. Velkou výhodou tohoto zařízení oproti konkurenci je uživatelsky vyměnitelný akumulátor, kompatibilní s Nokia BP-4L. Životnost výrobku tak není závislá na integrované baterii, jako u zařízení jiných výrobců.