Info-bulletin červen 2020

Vážení obchodní přátelé, červen

jsme rádi, že Vám můžeme představit červnový info-bulletin VARNET a pevně doufáme, že se Vám a Vašim firmám podařilo překonat uplynulé období v pořádku. Asi největší událostí v tomto měsíci je pro nás přestěhování brněnské pobočky, kterou od 22. června naleznete na stejné adrese, jako je centrála ELKOVU, v ulici Kšírova 701/255. Toto stěhování je dalším krokem na naší cestě Vám přinést komfortnější služby, kdy si na jednom prodejním místě nakoupíte veškerý sortiment pro Vaše zakázky v oblasti slaboproudu i silnoproudu. Nové prodejní místo Vám nabízí výbornou dopravní dostupnost, dostatek parkovacích míst, příjemné moderní prostředí a Vám dobře známý tým VARNET připravený Vám pomoci. Od června jsme obnovili přerušený program školení a workshopů po celé republice a jsme potěšeni Vaším zájmem o účast, proto jsme přidali další termíny. A samozřejmě platí, že pokud jste se na Vámi vybrané školení nedostali, od září se opět rozeběhne podzimní školící blok. Těšíme se na Vás na našich pobočkách a připravovaných akcích. Užijte si hezké slunečné léto.
 
A teď již k novinkám…
Výrobce Jablotron rozšiřuje nabídku o modely obousměrných ovladačů JA-152J MS II a JA-154J MS II, které vylepšil použitím tlačítek s vyšší odolností. Dalšími novinkami jsou LCD klávesnice JA-110E a JA-150E, které jsou kompatibilní s celou řadou ústředen JA100+ a nabízí možnost ovládání sekcí pouhou autorizací. Zobrazování stavu zabezpečovacího systému je k dispozici na přehledném LCD. Sortiment automatizace rozšiřuje autonomní GSM komunikátor GD-02K-DIN, který umožňuje dálkově ovládat a sledovat stav připojených zařízení. Ovládání je možné realizovat pomocí SMS nebo vytáčením telefonního čísla.
Doplnili jsme řadu zálohovaných zdrojů o typ PS-BOX-13V10A65Ah+LCD s maximálním proudem 10A a záložním akumulátorem s kapacitou až 65Ah. Tento zálohovaný zdroj je určen pro bezpečnostní systémy s certifikací ve třetím stupni zabezpečení. Od výrobce PARADOX nabízíme zvýhodněné sety ústředny DIGIPLEX EVO a detektorů HD78F nebo HD88 určených k video verifikaci v zabezpečovacím systému. Detektor HD78F je určen do vnitřního prostředí a detektor HD88 do venkovního prostředí.
 
V oboru CCTV od firmy Hikvision rozšiřujeme nabídku o IP záznamová zařízení NVR s funkcí AcuSense 2. generace. Tato vylepšená inteligentní videoanalýza umožňuje na vybraných kanálech ze záznamu identifikovat osoby podle obličeje a vozidla podle barvy. Příkladem záznamového zařízení s touto funkcí je model iDS-7204HQHI-M1/S. V naší nabídce současně najdete IP kamery s funkcí AcuSence 2. generace, u kterých probíhá inteligentní videoanalýza přímo v kameře. Tyto typy kamer je možné doplnit do již stávajících kamerových systémů, bez nutnosti výměny záznamového zařízení. Příkladem takovéto kamery je model DS-2CD2046G2-I.
V nabídce od firmy Dahua jsou nově k dispozici kamery s nočním barevným režimem tzv. Starlight Full Color s bílým LED světlem. Doplnění bílého světla rozšiřuje možnosti použití kamer do míst bez jakéhokoliv externího osvětlení. Takovým modelem v naší nabídce je nyní kamera HAC-HFW1239TLM-A-LED. Nové generace IP kamer Dahua, s příponou S2, obsahují hardwarové a softwarové inovace již známých a velice populárních modelů kamer. Standardem řady IP kamer LITE SERIES se již stávají funkce jako je Starlight, WDR 120 dB a IVS (inteligentní videoanalýza obrazu). Příkladem v aktuální nabídce je kamera  IPC-HFW2231T-ZS-S2. Všechny uvedené kamery jsou opět plně kompatibilní s rekordéry řady AI jako je například NVR5216-8P-I s umělou inteligencí analýzy obrazu. Zcela novým a zajímavým kamerovým příslušenstvím je teleskopický držák GL-FAS60 vhodný pro instalaci do zateplených fasád s hloubkou 80 až 200 mm.
 
Na trh IP videotelefonů přichází výrobce Dahua s novou platformou SIP2.0. Došlo k navýšení celkového počtu jednotlivých prvků a integraci zařízení třetích stran, jakou jsou např. SIP telefony a telefonní SIP ústředny. Dalším významným posunem je zjednodušení volání do aplikace v chytrých telefonech, které je možné bez přítomnost monitoru. Platforma SIP2.0 integruje některé původní hardwarové komponenty, pro zajištění zpětné kompatibility a samozřejmě přináší i nový hardware v podobě monitorů, venkovních jednotek, recepčních jednotek či hardwarových SIP serverů pro rozsáhlé aplikace. Byla vylepšena stabilita celého systému a změněna grafická podoba konfiguračního webového rozhraní.   
Nabídka videotelefonů značky Commax je doplněna o monitor CDV-70MHM se sluchátkem a videopamětí. Tento typ je vhodný pro instalace ve školách a školkách, kde komunikace pomocí handsfree videotelefonu působí rušivě.
V systému videotelefonů V-line přicházíme s novým monitorem VT-D-70-DP. Jedná se o 7“ monitor s dotykovou obrazovkou a pamětí, který v sortimentu nahradí oblíbený monitor VT-D-70-TM3.
V přístupových systémech jsme rozšířili nabídku RFID čipů o novou řadu čipů, které mají na sobě vygravírované číslo čipu ve formátu 3+5. Čipy naleznete v našem sortimentu v několika barevných variantách.
Vybrané novinky v nabídce
Elektronické Zabezpečovací Systémy
JABLOTRON JA-154J MS II - obousměrný dálkový ovladač – 4 tlačítka 2005-003
Umožňuje dálkově ovládat zabezpečovací systém, různá elektrická zařízení či vyvolat tísňový poplach. Potvrzení provedení akce zpětnou optickou a akustickou odezvou. To vše i na více systémech JABLOTRON 100+ (například doma a v kanceláři). Dálkový ovladač může být naučen i do multifunkčního relé typu AC-16x pro ovládání relé dle zvoleného režimu.
JABLOTRON JA-110E - sběrnic. příst. mod. s LCD, kláv. a RFID 2006-346
JA-110E je sběrnicová klávesnice s LCD displejem, klávesnicí a čtečkou RFID pro ovládání zabezpečovacího sytému. Klávesnice obsahuje čtyři funkční klávesy pro ovládání sekcí, PG výstupů a dalších funkcí. Funkční tlačítka slouží současně jako indikátory stavu. Uživatelsky přívětivé menu umožňuje pohodlné ovládání, správu uživatelů a PG výstupů a procházení historie událostí.
JABLOTRON GD-02K-DIN - univerzální GSM komunikátor a ovladač na DIN 2005-079
Univerzální GSM komunikátor a ovladač GD-02K-DIN umožňuje ovládat a sledovat stav nejrůznějších spotřebičů na dálku. Jedná se o inovaci úspěšného produktu GD-04, která zachovává nejběžněji používané funkce a přináší i novinky.
PARADOX EVO192 + HD88 - akční set 2006-344
Zvýhodněná sada ústředny EVO192 a venkovního pohybového detektoru HD88 s kamerou. Speciální infrapasivní detektor HD88 s kamerou a infra přísvitem je určený pro videoverifikaci poplachu. V rámci systému EZS zajišťuje pohybovou detekci a zároveň umožňuje přenášet HD video a audio na chytrý telefon uživatele (OS Android i IOS) s nainstalovanou aplikací Insite Gold. HD88 je možné připojit k ethernetu pomocí datového kabelu nebo WiFi. Spojení detektoru s uživatelskou aplikací Insite Gold zajišťuje služba SWAN.
PS-BOX-13V10A65Ah+LCD - zálohovaný zdroj v boxu s detekcí poruch 1907-018
Pomocný spínaný zdroj v plechovém boxu s displejem, určený pro instalace do poplachových systémů se stupněm zabezpečení 3. Displej zobrazuje aktuální stav pomocného zdroje a současně je možné prohlížet historii poruch. Zdroj je v provedení AC/DC měniče, který se vyznačuje vysokou provozní odolností, vysokou účinností a minimálním ohřevem. Modul vyhodnocuje poruchu AC, AUX a akumulátoru a tyto stavy jsou signalizovány pomocí výstupních relé. Maximální výkon zdroje je 10,6 A, prostor pro akumulátor 65 Ah.
Kamerové Systémy
HIKVISION iDS-7204HQHI-M1/S - 4CH, ALL hybrid, AcuSense, 4 Mpx, 1xHDD, H.265+, BNC 2005-035
Standardní hybridní (HD-TVI/CVI/AHD/CVBS/IP) DVR se záznamem v rozlišení až 4 Mpx (rozlišení 4 Mpx pouze na vstupu č. 1). 4x BNC VIDEO vstupy, detekce a porovnání obličejů pro 1 kanál nebo filtrování falešných detekcí pohybu pro 2 kanály. HDMI/VGA výstup s max. rozlišením 1920 x 1080, 1x BNC výstup, 1x audio vstup/výstup - obousměrný hlasový hovor (vstup č. 1), 1x RS-485 pro PTZ, ovládání USB myší. Podpora VCA (SMART funkce) pro kamery. OSD menu kamer a PTZ po koaxiálním kabelu.
HIKVISION DS-2CD2046G2-I - (2.8mm) - 4 Mpx, IP bullet kamera, f2.8mm, WDR, EXIR 40m, AcuSense 2.generace 2005-047
4 Mpx, IP venkovní bullet kamera, H265+, Powered by DarkFighter, nízká světelná citlivost 0.003 lux, WDR 120 dB, ICR, EXIR přísvit 30m, 3-axiální nastavení, fixní objektiv f2.8mm, podporuje záznam na micro SD kartu (max. 256GB), SMART funkce (analýza chování, překročení linie, detekce průchodů, detekce narušení oblasti, detekce obličeje), triple STREAM - tři nezávislé streamy, AcuSense 2.generace.
DAHUA HAC-HFW1239TLM-A-LED - 3,6 mm - Starlight Full color, 2 Mpix, 3,6mm, bílá LED 40m, MIC 2005-030
Venkovní kompaktní HDCVI kamera s vysokou citlivostí snímače a berevným nočním režimem (Starlight Full color), zabudovaný mikrofon, výstup ve formátech CVI, TVI, AHD, CVBS - přepnutí pomocí ovladače PFM820 (1612-004), fixní objektiv 3,6 mm (úhel 86°), noční režim v barvě nebo digitální čb s bílým LED přísvitem do 40 m. 2 Mpix rozlišení, nastavení OSD menu kamery po koaxiálním kabelu (CoC) z HDCVI DVR, dosah až 800 m po koaxiálním kabelu, kovový kryt, kabel prochází středem držáku kamery.
DAHUA IPC-HFW2231T-ZS-S2 - 2,7-13,5 mm - 2Mpix Starlight, M2,7-13,5mm, 60m, WDR, IVS 2005-061
Venkovní kompaktní IP kamera řady Starlight s vysokou citlivostí snímače, motorický objektiv 2,7 až 13,5 mm (úhel 109° - 28°) a Smart IR přísvit 60 m. Rozlišení 2 Mpix (1920 x 1080 px) s frekvencí 25 snímků/s. Funkce WDR (120 dB) a 3D-DNR zvyšující kvalitu obrazu v náročných světelných podmínkách. Inteligentní detekce (detekuje průchod a překročení/vstup do vyznačeného prostoru). Slot pro micro SD kartu. Průchod kabelů konzolou.
GL-FAS60 - 80 - 200 mm - teleskopický držák do zateplené fasády, 8-20 cm 2001-047
Nástěnný teleskopický držák vhodný jako příprava pro instalaci kamery po zateplení fasády. Pro izolaci o tloušťce od 8 do 20 cm, nosnost 5 kg, šedá barva, tvrzený plast.
Elektronické Vstupní Systémy
DAHUA VTO3221E-P - IP venkovní víceúčastnická jednotka 2001-095
Venkovní dveřní IP jednotka pro víceúčastnickou instalaci s přímou tlačítkovou volbou pomocí kódové klávesnice. Komunikace po SIP protokolu. Obsahuje kameru, kódovou klávesnici, čtečku karet, LED přisvícení, reproduktor, mikrofon a 1x relé pro ovládání dveřního zámku.
COMMAX CDV-70MHM bílý - verze 230Vac - videotelefon 7", CVBS, se sluch., videopaměť, 2 vst. 2002-009
Sluchátkový videotelefon se dvěma vstupy až pro dvě dveřní stanice nebo jednu dveřní stanici a jednu doplňkovou kameru (CVBS).Videotelefon obsahuje videopaměť se záznamem videosekvencí nebo obrázků na SD kartu a umožňuje interkomovou komunikaci s dalšími videotelefony a audiotelefony DP-4VHP.
V-LINE VT-D-70-DP - vnitřní 7" LCD jednotka 2002-017
Vnitřní zobrazovací hands-free jednotka pro videotelefony řady V-LINE s barevným LCD 7" dotykovým displejem, pamětí, reproduktorem a mikrofonem. Je určena pro povrchovou montáž. Rozlišení 32 adres v systému a možnost připojení tlačítka zvonku od bytových dveří, ovládání světla, hodiny a datum.
Spotřební Elektronika
IR teploměr DT-8806H - IR teploměr 2005-019
Infračervený bezkontaktní teploměr CEM DT-8806H je vhodný jak pro měření lidské tělesné teploty, tak pro měření zvířat, povrchů, dětské výživy, mléka nebo například teploty vodní lázně. Teploměr měří teplotu na vzdálenost 5 – 15 cm a okamžitě zobrazí výsledek. Teploměr je vybaven 2 režimy měření: měření tělesné teploty (32 – 42,5 °C) a měření teploty povrchů (0 – 60 °C).