Info-bulletin květen 2020

Vážení obchodní přátelé, květen 2020

jsme rádi, že Vám můžeme představit nový květnový info-bulletin VARNET. V současné době se již opatření přijatá z důvodu šíření nemoci COVID19 začínají postupně uvolňovat a pevně věříme, že situace ve společnosti se co nejdříve vrátí k normálu. Vaší věrnosti značce VARNET v uplynulých měsících si velmi ceníme a vnímáme ji jako závazek do budoucna tak, aby VARNET byl i nadále Vaším vysoce profesionálním partnerem. Bohužel v rámci koronavirové krize, která probíhá světem od cca poloviny března, došlo ke značnému propadu české koruny k oběma hlavním světovým měnám EUR i USD o cca 10%. Z tohoto důvodu jsme po cca 2 měsících od propadu měny byli nuceni přistoupit k úpravám cen u většiny výrobků, které dovážíme. Váš aktuální ceník najdete v příloze.
 
A teď již k novinkám….
Nová ústředna MG5075 rozšiřuje nabídku bezdrátových zabezpečovacích systémů PARADOX. Základní vlastnosti jsou shodné s ústřednou MG5050 (počet drátových vstupů 5 s ATZ 10, max. 32 zón, 4 PGM na desce ústředny max. 16, 2 oblasti a až 32 uživatelů). Nové vlastnosti a vylepšení ústředny MG5075 jsou navýšení historie událostí na 512, podpora až 15 detektorů s videoverifikací HD78F a HD88, výrazné posílení napájení na 2,5 A a dobíjení záložního akumulátoru až do kapacity 24 Ah. K dispozici je homologace ústředny do 2. stupně zabezpečení. Ústředna MG5075 je dodávaná v plastovém boxu, ve kterém je umístěna anténa bezdrátové nadstavby. Tímto řešením je zvýšena ochrana antény a bezdrátové komunikace. Do nabídky oboru EZS zařazujeme detektory řady JET. Upozorňujeme na detektor JET DTM (PIR + MW + ANTIMASK + PET), který je homologovaný pro 3. stupeň zabezpečení s certifikátem NBÚ.  Série detektorů JET se vyznačuje pěkným a jednoduchým vzhledem, který je vhodný do různých interiérů.
 
Do nabídky přístupových systémů zařazujeme profesionální přístupový systém NODER, který je založen na architektuře klient - server. Tato architektura umožňuje komplexní konfiguraci přístupového systému, správu a sběr informací z veškerých instalovaných kontrolérů. Centrální systém řízení vstupu systému NODER je součástí integrační platformy AXXON INTELLECT, která umožňuje integraci ostatních bezpečnostních systémů, jako jsou poplachové bezpečnostní a tísňové systémy (PARADOX, GALAXY), CCTV systémy a video analýza, EPS technologie a další.
 
Výrobce Hikvision nabízí širokou nabídkou technologie CCTV pro měření teploty osob, usnadňující prevenci šíření nemoci Covid-19. Jde o komplexní řešení monitoringu s přímým řízením přístupu osob na základě definovaných různých kritérií, jako je například vstup pouze s nasazenou rouškou. V nabídce jsou k dispozici tři cenově zvýhodněné komplety SMART TRY PROMO SET 1/2/3 pro měření tělesné teploty osob bezkontaktním způsobem. Aktuální novinkou v této kategorii je snadno ovladatelná ruční termokamera DS-2TP31B-3AUF.
 
Výrobce Dahua uvádí na trh aplikace pro počítání osob při vstupu do objektu a v prostoru před kamerou. Tyto funkce jsou součástí živého zobrazení AI kamer od modelové řady 5x4x. Tyto kamery spolupracují s rekordéry řady AI nebo běžné modelové řady NVR5xxx a firmwaru verze 4.0. Nabízí reporty, denní a měsíční statistiky. Příkladem v naší nabídce je kamera IPC-HDBW5241R-ASE a rekordér NVR5216-4KS2 nebo NVR4208-8P-I. Mezi další novinky jsme zařadili netradiční motorickou mini bullet kameru PTZ1C203UE-GN s technologií Starlight a inteligentní detekcí. Aktuálně snižujeme cenu na sestavu výrobků určených k měření tělesné teploty osob Promo SET kamera + blackbody + IVSS. Tato sestava obsahuje vysoce citlivou termokameru v hybridním provedení, nahrávací rekordér, stativy, napájení a 6TB HDD.
Vybrané novinky v nabídce
Elektronické Zabezpečovací Systémy
PARADOX MG5075 panel - 868 - 2x5=10 zón, max.32 zón, na desce 4xPGM 2004-002
Zabezpečovací ústředna smíšeného typu MAGELLAN je určena pro malé až střední aplikace. Ústředna je již na desce osazena bezdrátovým přijímačem 868MHz a to ji předurčuje pro bezdrátové instalace. Kromě této možnosti připojení čidel je na desce možnost využít 5 vstupů s možností připojit 10 NC zón v ATZ zapojení. Ústřednu je možné rozdělit na dvě oblasti a pro ovládání systému využívat 32 uživatelských kódů / bezdrátových klíčenek. Do systému je možné zapojit detektory s videoverifikací HD78 nebo HD88.
JET DTM - PIR + MW + ANTIMASK + PET 1911-056
Duální infrapasivní detektor s plně digitálním zpracováním signálu a MW detekcí s dosahem 15 m/90° včetně aktivního infra antimaskingu. K dispozici je PET imunita, spodní vidění, tamper sejmutí ze zdi. Citlivost nastavitelná ve 2 úrovních, digitální automatický čítač pulsů, teplotní kompenzace, vysoká odolnost proti RF rušení.
Kamerové Systémy
HIKVISION DS-2TP31B-3AUF - ruční termokamera, rozlišení 160x120 2003-138
Ruční termovizní kamera je v hodná pro bezkontaktní real-time měření teploty osob.Vysoká přesnost měření ±0.5°C, rozsah teplot 30-45°C, rozlišení 160 x 120 px, LCD displej s rozlišením 320 x 240 a velikostí 2,4", objektiv 3,1 mm, horizontální úhel max. 38° a vestavěná nabíjecí Li-ion baterie.
DAHUA IPC-HDBW5241R-ASE - 2,8 mm - Starlight 2Mpix, 2,8mm, 50m, WDR, IVS, AI, SD, popl., antiv. 1911-054
IP kamera řady Starlight a Artificial Intelligence. Vysoká citlivost snímače, širokoúhlý fixní objektiv 2,8 mm (106°). , 2 Mpix rozlišení, smart IR přísvit 50 m. Kamera je vybavena umělou inteligencí pro ochrana perimetru detekcí osob a vozidel, dále detekce tváří, rychlého pohybu, parkování, shromažďování osob, počítání osob. IVS - detekuje průchod, vstup do vyznačeného prostoru, chybějící a přidaný objekt.
DAHUA NVR4208-8P-I - 8CH, 4K, 2xHDD, 200 Mb, 8xPoE, 1U, AI 1909-046
Osmikanálové dvoudiskové NVR se záznamem i grafickým výstupem v rozlišení až 4K (3840 x 2160 px), PoE napájení pro 8 kamer. HDMI/VGA výstup na lokální monitor, audio, ovládání USB myší. Snadná instalace, přístup přes webové prohlížeče, Smart PSS software a mobilní aplikaci DMSS, standardní funkce Easy4IP/P2P již součástí, IVS, AI. Lze zabudovat dva HDD o kapacitě až 16 TB. Pokročilá integrace IP kamer Dahua a dalších výrobců.
DAHUA PTZ1C203UE-GN - mini PTZ bullet 2Mpix Starlight, 3x, 20m, WDR, H.265+, IVS, SD 2003-041
Motorizovaná venkovní mini IP PTZ bullet kamera s 2 Mpix rozlišením řady Starlight s vysokou citlivostí snímače, 3 násobný optický zoom (úhel 106,7° až 46,4°), mechanický IR filtr, přísvit 20 m. Funkce WDR (120 dB) pro kvalitu obrazu i v těch nejnáročnějších světelných podmínkách. Kamera je vybavena 3 typy inteligentních detekcí (detekuje průchod, překročení, chybějící a přidaný objekt).Otáčení kamery 0° - 180°, naklápění -5° - 55°, napájení přes PoE a krytí IP66.
DAHUA Promo SET kamera+blackbody+IVSS - k měření tělesné teploty osob 2004-013
PROMO sestava výrobků pro měření tělesné teploty osob bezkontaktním způsobem. Zvýhodněný set je možné zakoupit jen 1ks na jedno IČO jako promo nabídka od výrobce Dahua. Vysoce citlivá termokamera v hybridním provedení, určená pro bezkontaktní měření tělesné teploty s akustickým a světelným signálem včetně spínaných výstupů. Dále je v setu referenčním zařízením JQ-D70Z Blackbody jako referenční bod měření. Součástí je i nahrávací rekordér IVSS7008-1I pro vyhodnocení s možností připojení až 16 měřících termo kamer s refenčními body. Pro kompletaci je také nezbytné příslušenství 2 stativů, napájení a 6TB HDD.
Elektronické Vstupní Systémy
ACS Noder EWE4 (za ŘJ) - Axxon Intellect integrace jedné ŘJ EWE4 2001-025
Axxon Intellect integrace jedné řídící jednotky EWE4. Umožňuje úplnou konfiguraci, monitorování událostí, ovládání čteček a výstupů, správa držitelů karet.
Axxon Axxon Intellect Paradox - PZTS pro systém Axxon Intellect 2001-113
Umožňuje integraci zabezpečovací ústředny PZTS PARADOX EVO 48/192, přístupový modul ACM 12 pro monitorování událostí, aktivaci a deaktivaci detektorů, správu kódů a čteček karet uživatelů.
Spotřební Elektronika
Fotopast OXE GEPARD - fotopast bez GSM modulu 2001-073
OXE Gepard je skutečně malá fotopast zpracovaná kvalitně do posledního detailu. Díky rychlé odezvě spouště (0,4 s) neuteče Gepardovi žádný pohyb v dosahu jeho PIR snímačů 90°. Fotopast pořizuje fotografie o rozlišení až 16MP a Full HD video. Fotopast OXE Gepard je nejlepší volbou jak pro zabezpečení majetku proti lidské škodné, tak i pro myslivce, milovníky lovu a divokých zvířat. Tato lovecká fotopast Vám pomůže získat jasné, ostré a detailní snímky ve dne i v noci. Jedná se o model bez odesílání MMS / GPRS.