Přihlášení

Přihlašovací údaje


ePoE - nový standard ve světě IP Dahua

Nová generace kamer s velkou přenosovou vzdáleností

Dahua Technology letos v létě představila novinku ve způsobu přenosu IP kamer na větší vzdálenost. Tato nová technologie má název „ePoE“ (extended Power over Ethernet) a výrazně posouvá využití metalické kabeláže. Tam, kde bylo nyní zapotřebí optické trasy a lokálního napájení, postačí jediný datový (UTP) nebo koaxiální kabel.

Dnes známé standardy PoE napájení IEEE 802.3af/at/bt nejsou limitovány jen výkonem, ale hlavně vzdáleností datového přenosu 100 Mbps sítě v kategorii 5e, která je dnes základem každé datové sítě.

Protože i fyzikální možnosti UTP/FTP a koaxiálních kabelů mají své limity, přichází Dahua výrobce s novou technologií modulace, celý standard je založen na podpoře ze strany ePoE switche a ePoE kamery. Pokud jedno ze zařízení nebo žádné z nich nemá podporu tohoto standardu, jsou k dispozici dva typy převodníků pro koaxiální kabel (LR1002, LR1002-1ET a 1EC).  Výrobcem zaručená přenosová trasa pro signál i napájení dosahuje neuvěřitelných 800 m při postupném úbytku napájecího výkonu.

Schéma zapojení ePoE pomocí koaxiálního kabelu

Nová technologie ePoE se tedy netýká pouze kamer, ale i dalších potřebných prvků, bez kterých nebude systém fungovat. Výše uvedené schéma uvádí příklad zapojení všech nezbytných prvků za použití koaxiálního kabelu.

Schéma zapojení ePoE pomocí kabelu UTP

Nabídka Dahua výrobce již nyní obsahuje všechny potřebné komponenty k instalaci ePoE kamerového systému nebo přeměně staré stávající analogové technologie na tuto novinku bez nutnosti výměny kabelů.

Tabulka přenosových parametrů ePoE podle vzdálenosti

Tabulka přenosových parametrů ePoE podle vzdálenosti

Dahua technologie ePoE je tedy dobrým řešením pro mnoho složitých instalací s trasami nad 100 m běžné datové kabeláže, ale také se nabízí jako možná volba pro revitalizaci analogových kamerových systémů vedených po koaxiálních trasách.