Přihlášení

Přihlašovací údaje


Přenos na PCO komunikátorem PARADOX IPR

Schéma řešení přenosu dat

Schéma řešení přenosu dat V případě, že pro PCO není možné využít přímé spojení s IPR1024, lze použít IPR translator, který předá zprávu v ADEMCO CID z přijímače do PCO prostřednictvím klasické telefonní linky.

Popis

Na straně objektu je k ústředně instalován datový vysílač (IP100 / IP150 nebo PCS200 / PCS250 / PCS250G) a na straně PCO je instalován datový přijímač IPR1024. IPR1024 má integrovaný web server a programuje se přes síť pomocí klasického webového prohlížeče. Je možné vytvářet zálohy nastavení IPR1024 na SD kartě. Správa, servis a provoz IPR1024 se vyznačují spolehlivostí a jednoduchostí.


Komunikace objekt – IPR1024

Na jeden IPR1024 je možné připojit přes vysílače až 1024 ústředen EZS a přenášet datové zprávy o událostech každého jejich podsystému a zóny. Komunikace probíhá datově přes internet nebo přes GPRS. Spojení s objektem je pravidelně kontrolováno v nastavených intervalech. IPR1024 může být připojen k síti pomocí 2 poskytovatelů a pokud je jedno spojení nefunkční, použije vysílač automaticky spojení druhého poskytovatele jako zálohu. Systém IPR1024 zajišťuje kvalitní a spolehlivý přenos dat z objektu na PCO. Další vlastnosti a podrobná nastavení jsou popsána v instalačním manuálu.


Komunikace IPR1024 – PCO

Přímo z IPR1024 je výstup RS232 ve formátu MLR2, Radionics 6500, Ademco 685. Pokud je na PCO instalován driver pro ústředny DSC (formát MLR2), je možné IPR1024 připojit pomocí tohoto driveru na příslušný PCO. Tuto kompatibilitu je potřeba vyzkoušet. Driver pro PCO od společnosti NAM je možné zakoupit asi za 30 000,- Kč. O možnostech driverů se můžete informovat u Vašeho dodavatele PCO.


IPR translator

Není-li možné dokoupit pro PCO odpovídající driver nebo pro případ testování IPR1024 na PCO bez dalších investic, nabízíme řešení s použitím převodníku IPR translator. Jedná se o převodník z RS232 výstupu IPR1024 na klasickou telefonní linku s formátem Ademco CID. Tuto linku připojíte do libovolného telefonního vstupu na Vašem PCO. Pak je možné přijímat události z IPR1024 na PCO pomocí klasické konfigurace. IPR translator není pouze převodník, ale má paměť 500 událostí, upřednostňuje poplachové a panik zprávy. Při zaplněném bufferu je posílá přednostně na začátek fronty. Oznámení o zaplnění bufferu je posíláno na PCO. IPR translator posílá o všech svých stavech zprávu na COM2, na kterém je možné tento log zachytávat do HyperTerminálu. Získáte tak např. při oživování systému přehled o tom, v jakém stavu se přenos nachází.

Používané vysílače

PCS200 / PC250 / PCS250G

Systémový modul pro přímé připojení k ústřednám PARADOX. Data jsou posílána GPRS kanálem.
Možnost instalačního programování ústrředny PARADOX. Posílání SMS uživateli o stavu systému.


IP100 / IP150

Systémový modul pro přímé připojení k ústřednám PARADOX. Data jsou posílána přes internet.
Možnost instalačního programování ústrředny PARADOX. Posílání uživateli EMAIL o stavu systému.